ساعات کاری مطب: شنبه تا چهارشنبه  ساعت 9 الی 18 | پنج شنبه  ساعت 9 الی 13

دکتر مونا کشکولی متخصص دندانپزشکی

تلفن تماس

021-22431789
021-26801457 09370031001

دکتر مونا کشکولی متخصص دندانپزشکی

نشانی ما

مقدس اردبیلی، بین کیهان و پسیان، ساختمان اکیاس، طبقه هفتم جنوبی واحد 34

دکتر مونا کشکولی متخصص دندانپزشکی
دکتر مونا کشکولی متخصص دندانپزشکی

تلفن تماس

021-22431789
021-26801457

دکتر مونا کشکولی متخصص دندانپزشکی

نشانی ما

مقدس اردبیلی، بین کیهان و پسیان، ساختمان اکیاس، واحد 34

لمینت سرامیکی دندان

در حال حاضر راههای فراوانی برای از بین بردن فرم نامناسب دندان‌ها وجود دارد که لمینت سرامیکی دندان یکی از آن‌هاست. اغلب افراد موقع انتخاب یکی از روش‌های درمانی و زیبایی دندان، نگران تراش خوردن دندان‌های اصلی خود هستند. روش لمینت سرامیکی به دلیل تراش بسیار کم دندان‌های اصلی و در عین حال زیبایی دندان ها پس از اتمام کار، طرفداران زیادی دارد. البته مهارت و تجربه دندانپزشک در انجام لمینت سرامیکی می‌تواند آسیب‌های ناشی از تراش دندان را به حداقل برساند. اگر شما هم به دنبال زیباتر شدن دندان و اصلاح طرح لبخند خود هستید با بهترین دندانپزشک زعفرانیه در این باره مشاوره کنید.

لینک مفید: بهترین دکتر لمینت دندان در شمال تهران

لمینت سرامیکی دندان چیست؟

لمینت سرامیکی دندان که به آن پرسلن ونیر هم گفته می شود، روکش بسیار نازکی است که روی دندان چسبانده می‌شود. کجی دندان، شکستگی، لکه، کوچک‌ بودن دندان و غیره از مواردی هستند که می‌توان با این لمینت‌ها برطرف کرد. لمینت سرامیکی دندان یکی از روشهای ترمیمی بادوام برای درمان دندان‌های ناحیه جلویی دهان هستند.

فهرست مطالب

لمینت سرامیکی

دکتر لمینت سرامیکی دندان

دکتری که کار لمینت سرامیکی دندان را انجام می دهد، معمولاً یک دندان‌پزشک زیبایی است. این دندان‌پزشکان تخصص و آموزش لازم را برای انجام فرآیند‌های زیبایی دندان، از جمله نصب لمینت سرامیکی دارند. دکتری که متخصص لمینت دندان سرامیکی است، با تمرکز بر بهبود ظاهر و زیبایی دندان‌ها، فرآیند نصب لمینت‌های سرامیکی را انجام می‌دهد. این دکتر با دقت و تخصص، لایه‌های نازکی از مواد سرامیکی را به دندان‌های بیماران خود می‌چسباند تا شکل، اندازه و رنگ دندان‌ها را به بهترین شکل ممکن تغییر دهد و به آنها زیبایی  بیشتری ببخشد.

در کلینیک دندانپزشکی مونا کشکولی، انواع خدمات درمانی و زیبایی دهان و دندان از جمله لیفت لثه، کامپوزیت دندان، ترمیم دندان، عصب کشی دندان، جرم گیری دندان، لمینت سرامیکی دندان و موارد دیگر با جدیدترین روش و به روز ترین دستگاهها و ابزار انجام می گیرد. دکتر مونا کشکولی بهترین دکتر لمینت سرامیکی دندان در منطقه زعفرانیه است که با تخصص خود لبخند زیبا را به مشتریان خود هدیه می دهد.

هزینه لمینت سرامیکی دندان سال 1403

قسمت لمینت سرامیکی دندان هر سال در حال افزایش است و با تعرفه های جدیدی عرضه می شود. عواملی که در تعیین قیمت این لمینت تاثیرگذار هستند، عبارتند از:

نوع متریال و جنس لمینت سرامیکی

موقعیت جغرافیایی مطب یا کلینیک دندانپزشکی

تجربه و مهارت دندانپزشک

انواع لمینت سرامیکی دندان

با توجه به نوع و آسیب دندان و همچنین سلیقه شخصی توصیه می‌کنیم لمینتی را انتخاب کنید که زیبایی، مقاومت و درخشندگی مد نظرتان را داشته باشد. در ادامه برای کمک به تصمیم‌گیری شما به تحلیل و بررسی انواع لمینت سرامیکی دندان می‌پردازیم.

 • لمینت سرامیکی ای ماکس

این نوع لمینت از لیتیوم دی سیلیکات شاخته شده که دندانپزشک ابتدا از دندان بیمار یک قالب مومی شکل تهیه می کند، سپس لیتیوم دی سیلیکات را در لابراتوار درون قالب مورد نظر می ریزد تا سرد شود و روی دندان بیمار قرار می دهد. بازتاب نور، شفافیت و زیبایی لمینت ایی ماکس از لمینت کاد کام یا زیرکونیا بسیار بهتر است اما به همان نسبت نیز مقاومت کمتری در برابر ضربه دارد.

 • لمینت‌ سرامیکی زیرکونیا

در این نوع لمینت ابتدا دندانپزشک از دندان‌های بیمار قالب گچی گرفته و به لابراتوار ارسال می‌کند. درآنجا خمیر سرامیک به‌ همراه اکسید زیرکونیوم در درون کوره و به‌ صورت لایه‌لایه در قالب گچی ساخته‌ شده، توسط دندان‌پزشک ریخته می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های لمینت سرامیکی زیرکونیا، مقاومت زیاد آن در برابر تغییرات دما و ضربه است. از ایرادات آن می توان به شفافیت کمتر آن نسبت ‌به انواع دیگر لمینت اشاره کرد.

 • لمینت‌ سرامیکی کاد کام

برای ساخت این لمینت، دندانپزشک، دندانهای بیمار را اسکن کرده و به کامپیوتر ارسال می‌کند. درمرحله بعد لمینت به‌ صورت مجازی طراحی شده و به دستگاه مخصوص انتقال می‌یابد. طرح مورد نظر بر روی بلوک کوچک سرامیکی تک ‌رنگ انجام‌ شده و به ‌تدریج و با ظرافت تراشیده می شود. این نوع لمینت به سرعت آماده می شود، اما مانند روشهای دیگر لمینت، جلوه طبیعی دندان را ندارد.

 • لمینت‌ سرامیکی لومینیرز

این نوع از لمینت سرامیکی پرطرفدا است و و بسیار به دندان‌های طبیعی شبیه است. بدلیل ظرافت بالای این نوع لمینت، دیگر نیازی به تراشیدن مینای دندان‌ نیست و می‌توان آن را پس‌ از آماده شدن به همان صورت روی دندان‌ قرار داد. ساخت این نوع لمینت های سرامیکی منحصراً متعلق به یک شرکت آمریکایی است. به ‌همین دلیل هزینه ساخت این نوع لمینت با توجه به این‌که دندانپزشک قالب دندان را به شرکت مورد نظر ارسال می‌کند، بسیار زیاد است.

 • لمینت‌ سرامیکی بریلیانس

این نوع لمینت نیز متعلق به یک شرکت آمریکایی است. به‌ همین دلیل هزینه آماده‌سازی آن بسیار زیاد بوده و آماده سازی آن نسبتا طولانی است. بدلیل نازک بودن آن نیازی به تراش دندان نیست. این نوع لمینت بسیار شبیه ‌به دندان طبیعی بوده و از زیبایی و درخشندگی خاصی برخوردار است.

 • لمینت سرامیکی ای‌ پی‌ اس

این نوع لمینت سرامیکی، لمینت‌های از پیش آماده‌ای هستند که پیش‌از قرار گرفتن روی دندان‌های بیمار باید کمی تراش‌خورده و آماده شوند. به دلیل این‌که این لمینت ها از قبل آماده شده‌اند، در یک جلسه می‌توان روکش را روی دندان‌های بیمار قرارداد. شفافیت و کیفیت لمینت ای‌پی‌اس  نسبت ‌به انواع دیگر لمینت پایین‌تر بوده و مطابقت آن با دندان اصلی و تراش آن نیز به تجربه و مهارت دندان‌پزشک بستگی دارد.

 • لمینت سرامیکی فلدسپاتیک

این نوع لمینت از جنس پوسته‌های پرسلن سرامیکی ساخته می‌شوند. به ‌خاطر پوسته ‌پوسته بودنشان، ضخامت بیشتری از لمینت‌های ایمکس دارند ولی ماندگاری زیادی ندارند. برای نصب آن‌ها باید دندان تراشیده شود تا ونیر بهتر چسبیده شود.

کاربرد لمینت سرامیکی دندان

لمینت سرامیکی دندان برای موارد زیر توصیه می شود:

 • کجی خفیف دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • اصلاح فاصله دندان‌ها
 • بی‌نظمی خفیف دندان
 • ترمیم دندان‌های شکسته
 • از بین بردن لکه و جرم دندان
 • برطرف کردن خط لثه ناهموار
 • تغییر رنگ دندان‌ها در صورت تمایل
 • اصلاح ناهنجاری در مینای دندان (فلوروزیس)

توجه: کسی که میخواهد از لمینت سرامیکی استفاده کند باید مینای دندان سالمی داشته باشد، زیرا دندانپزشک معمولاً مقدار کمی از مینای دندان را تراش می دهد، سلامت لثه و سلامت کلی دندان‌ها نیز یکی دیگر از شرایط  ضروری برای انجام لمینت دندان است.

مراحل لمینت سرامیکی دندان

بررسی توسط دکتر متخصص لمینت دندان: در این مرحله بررسی دقیق و مشاوره با بیمار انجام می شود تا طبق نیاز او بهترین و مناسب ترین نوع لمینت سرامیکی انتخاب شود.

تراش دادن دندان: در این مرحله سطح نازکی از دندان تراشیده می شود تا لمینت به طور مطلوب و طبیعی روی دندان قرار گیرد.

قالب گیری: بعد از تراشیدن دندانها قالب گیری انجام می شود تا لمینت با دقت و ظرافت بیشتری ساخته شود.

نصب لمینت: لمینت‌ های آماده پس از بررسی توسط دندانپزشک، با استفاده از چسب روی سطح دندان قرار می گیرد.

لمینت سرامیکی دندان

مراقبت از لمینت سرامیکی

زمانی که لمینت های سرامیکی را نصب می کنید باید در نظر داشته باشید که آن ها نیز مانند دندان های طبیعی نیاز به مراقبت های ویژه خود دارند که این مراقبتها میتواند به طول عمر و ماندگاری آن ها کمک کند.

برای اطلاعات بیشتر مقاله مراقبت بعد از روکش دندان را مطالعه نمایید.

مزایای لمینت سرامیکی

 • رفع مشکلات دندانها و زیبا شدن لبخند و بالا رفتن اعتماد به نفس
 • دوام و ماندگاری زیاد نسبت به انواع درمانهای زیبایی دیگر
 • سرعت در انجام کار این نوع لمینت و رسیدن به نتیجه دلخواه
 • ساختار طبیعی و مشابه دندان واقعی
 • مقاومت در برابر تغییر رنگ و لک شدن
لمینت سرامیکی دندان

طول عمر و ماندگاری لمینت سرامیکی

ماندگاری لمینت سرامیکی  به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل وضعیت دندان ها پیش از اتصال لمینت دندانی به آن است. نکته دوم رعایت بهداشت دهان و دندان است. مسواک زدن و استفاده از نخ دندان می تواند نقش موثری در طول عمر بیشتر لمینت دندانی داشته باشد ضمن آنکه توصیه می شود سالی دو بار برای چک کردن دندان های خود به دندانپزشک مراجعه کنید.

در صورتی که از مشکل فشردن دندان ها بر روی هم رنج می برید یا در خواب دندان قروچه میکنید نیز، حتما با پزشک خود مشورت کنید و از محافظ های دندان استفاده کنید تا مانع وارد شدن فشار به لمینت های سرامیکی شوید.

مطالعه بیشتر: دندان قروچه

خوردن خوراکی های سفت مانند یخ و شکلات و شیرینی های سفت نیز می تواند منجر به وارد شدن آسیب به دندان ها شود.

جنس و نوع لمینتی که دندانپزشک استفاده می کند هم یکی دیگر از عوامل موثر بر طول عمر لمینت دندان است. اما به طور معمول بین 10 تا 15 سال، در صورت مراقبت، می توانید از لمینت سرامیکی خود استفاده کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با دادن امتیاز، ما را ارائه خدمات بهتر یاری کنید