ساعات کاری مطب: شنبه تا چهارشنبه  ساعت 9 الی 18 | پنج شنبه  ساعت 9 الی 13

دکتر مونا کشکولی متخصص دندانپزشکی

تلفن تماس

021-22431789
021-26801457 09370031001

دکتر مونا کشکولی متخصص دندانپزشکی

نشانی ما

مقدس اردبیلی، بین کیهان و پسیان، ساختمان اکیاس، طبقه هفتم جنوبی واحد 34

دکتر مونا کشکولی متخصص دندانپزشکی
دکتر مونا کشکولی متخصص دندانپزشکی

تلفن تماس

021-22431789
021-26801457

دکتر مونا کشکولی متخصص دندانپزشکی

نشانی ما

مقدس اردبیلی، بین کیهان و پسیان، ساختمان اکیاس، واحد 34

دندان مصنوعی

هنگامی که فردی دندان از دست می دهد، ممکن است مشکلات مختلفی را تجربه کند. فرد ممکن است در لبخند خود اعتماد به نفس کمتری داشته باشد و در صحبت کردن و خوردن برخی غذاها مشکل داشته باشد. دندان مصنوعی یا پروتزها وسایلی هستند که به صورت سفارشی برای جایگزینی دندان های از دست رفته افراد و بازیابی ظاهر و عملکردهای دهان از دست رفته ساخته می شوند.

پروتز یا دندان مصنوعی می تواند یک دندان مصنوعی کامل یا یک پروتز پارسیل باشد.

 • پروتز کامل زمانی استفاده می شود که تمام دندان های فرد از بین رفته باشد.
  پروتز پارسیل زمانی استفاده می شود که فقط برخی از دندان ها از دست رفته باشند.

دکتر دندان مصنوعی در تهران

با دکتر مونا کشکولی، دندانپزشک خوب تهران، مراقبت های استثنایی دندان را کشف کنید. دکتر کشکولی در طیف گسترده ای از درمان های ترمیمی و زیبایی دندان تخصص دارد و تخصص خود را در لمینت دندان، کامپوزیت دندان، ایمپلنت دندان، جرمگیری، بلیچینگ، عصب کشی دندان، دندان های مصنوعی و غیره به نمایش می گذارد. دکتر کشکولی با تعهد به کیفیت و تمرکز بر رضایت بیمار، خدمات دندانپزشکی درجه یک را که ترکیبی از نوآوری و دقت است، تضمین می کند. چه به دنبال دندانپزشکی زیبایی در تهران و چه راه حل های ترمیمی باشید، مهارت و تلاش دکتر کشکولی نتایج مطلوب را تضمین می کند. از مزایای یک مشاوره رایگان دندانپزشکی لذت ببرید، جایی که دکتر مونا کشکولی نیازهای شما را ارزیابی می کند و برنامه های درمانی شخصی را ارائه می دهد. 

فهرست مطالب

پروتز پارسیل

انواع دندان مصنوعی

هفت نوع دندان مصنوعی وجود دارد که در ادامه به معرفی انواع پروتزهای دندانی میپردازیم:

پروتز کامل دندان

 • یکی از انواع دندان مصنوعی پروتز کامل دندان است. دندان مصنوعی کامل توسط بیمارانی که تمام دندان های خود را در فک بالا یا پایین یا هر دو از دست داده اند استفاده می شود. دندان مصنوعی جایگزین دندان های طبیعی از دست رفته می شود و روی برجستگی های لثه می نشیند و از لب ها و گونه ها حمایت می کند و همچنین فاصله بین بینی، دهان و چانه شما را حفظ می کند. با انتخاب نکردن دندان مصنوعی کامل، فاصله بین بینی، دهان و چانه شما می تواند به مرور زمان کمتر شود.

پروتز تکه ای یا پارسیل

 • یکی دیگر از انواع دندان مصنوعی، پروتز پارسیل یا تکه ای است. پروتز جزیی یا پروتز پارسیل زمانی استفاده می شود که هنوز یک یا چند دندان طبیعی در فرد باقی مانده است. دندان مصنوعی پارسیل جایگزین دندان های از دست رفته می شود و معمولاً توسط گیره هایی که دندان های باقی مانده را احاطه کرده و روی آن ها نگه می دارد در دهان ثابت می شود. پروتزهای پارسیل ممکن است دارای رزین اکریلیک (پلاستیک) یا پایه فلزی کبالت کروم باشند. دندانپزشک شما ممکن است هنگام برنامه ریزی برای پروتز، این گزینه های مواد را با شما در میان بگذارد.

پروتز با پشتیبانی از ایمپلنت

 • پروتزهای اسنپ این Snap-in یکی از انواع دندان مصنوعی است که به عنوان پروتزهای متکی به ایمپلنت نیز شناخته می شوند، این پروتزها به ایمپلنت های دندانی در استخوان فک شما متصل می شوند. به آن‌ها «snap-in» می‌گویند زیرا روی ایمپلنت‌های دندانی که در استخوان فک شما قرار داده شده‌اند می‌چسبند. آنها می توانند پروتزهای کامل یا جزئی باشند و به گونه ای طراحی شده اند که پایدارتر و ایمن تر از پروتزهای سنتی باشند. پروتزهای اسنپ این شامل دندان‌ های جایگزین متصل به پایه‌ای به رنگ لثه هستند که روی یک سری اباتمنت روی ایمپلنت‌های دندانی می‌چسبند. پروتزهای اسنپ این نسبت به پروتزهای سنتی پایدارتر و ایمن تر هستند که به شما کمک می کند راحت تر بجوید و صحبت کنید. آنها همچنین بیشتر شبیه دندان های طبیعی هستند که می تواند اعتماد به نفس و عزت نفس را بهبود بخشد. با این حال، پروتزهای اسنپ این گرانتر هستند و نسبت به پروتزهای سنتی نیاز به کارهای دندانپزشکی بیشتری دارند.

دندان مصنوعی سفارشی

نوع چهارم پروتز یا دندان مصنوعی، دندان مصنوعی سفارشی است.  پروتزها به صورت سفارشی و متناسب با دهان شما ساخته می شوند. با این حال، مانند یک جفت کفش جدید، حتی بهترین پروتزهای ساخته شده نیز می توانند در ابتدا کمی آزاردهنده به نظر برسند، زیرا کمی زمان می برد تا با نحوه تناسب و احساس در دهان شما سازگار شوند. ممکن است لازم باشد به دندانپزشک مراجعه کنید تا پروتز دندان را اصلاح کنید تا زمانی که راحت آن را بپوشید. اگر در حال کشیدن دندان هستید و نیاز به دندان مصنوعی دارید، ممکن است دندانپزشک به شما پیشنهاد دهد که چند ماه پس از برداشتن دندان منتظر بمانید تا لثه شما بهبود یابد. با انجام این کار، می توان به کاهش تعداد مراجعه و تنظیمات مورد نیاز برای دندان مصنوعی کمک کرد.

با این حال، اگر بلافاصله پس از کشیدن دندان به پروتز نیاز داشته باشید، ممکن است در همان جلسه ای که دندان شما کشیده می شود، یک پروتز فوری یا دندان مصنوعی فوری ایجاد و نصب شود. پروتز فوری ممکن است نیاز به قرارهای بعدی بیشتری برای تنظیم داشته باشد و ممکن است نیاز به تعویض زودتر داشته باشد. دکتر کشکولی بهترین دکتر دندان مصنوعی در زعفرانیه است که تمام خدمات دندان مصنوعی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین روش پرداخت به بیماران ارائه می دهد. 

دندان مصنوعی فوری

پروتز فوری یا دندان مصنوعی فوری نوعی از دندان مصنوعی است که بلافاصله پس از کشیدن دندان های باقیمانده، در دهان قرار می گیرد. آنها به صورت سفارشی و متناسب با لثه و استخوان فک شما ساخته می شوند و می توانند پروتز کامل یا جزئی باشند. پروتزهای فوری برای کمک به حفظ ظاهر و عملکرد خود در حین بهبود لثه ها و ساخت پروتزهای دائمی طراحی شده اند.

مزیت پروتز یا دندان مصنوعی فوری این است که می‌توان آن‌ها را بلافاصله پس از برداشتن دندان‌ ها در دهان قرار داد، بنابراین لازم نیست در طول فرآیند بهبودی بدون دندان بمانید. با این حال، پروتزهای فوری ممکن است نیاز به تنظیم بیشتری داشته باشند، زیرا لثه ها بهبود یافته و کوچک می شوند. علاوه بر این، آنها ممکن است مانند پروتزهای دائمی مناسب و راحت نباشند. اگر نیاز به دندان مصنوعی فوری دارید کافی است با بهترین دندانپزشک تهران مشورت کرده تا بررسی کاملی از شرایط دندانی شما انجام دهد و بهترین نوع دندان مصنوعی را برای شما پیشنهاد دهد. برای انجام دندان مصنوعی فوری در زعفرانیه کافی است با شماره 02122431789 تماس بگیرید.

اوردنچر

اوردنچر روی لثه می نشیند اما توسط ایمپلنت های دندانی ثابت می شود. اوردنچر اغلب پروتز کامل است. اگر چه پروتز جزئی آن وجود دارد. آنها متحرک هستند و مانند پروتزهای اسنپ این هستند، اما اوردنچرهای دائمی نیز وجود دارند. آنها توسط ایمپلنت ها یا یک میله فلزی که در لثه کاشته شده است پشتیبانی می شوند. مزیت بزرگ اوردنچر این است که نمی توانند به راحتی از جای خود خارج شوند. شما می توانید بدون هیچ نگرانی به چیزی سفت و سخت گاز بزنید. آنها ظاهری طبیعی و ایمن دارند که می تواند اعتماد به نفس را بهبود بخشد. با این حال، آنها به یک روش دندانپزشکی گسترده نیاز دارند.

دندان مصنوعی اقتصادی

پروتزهای اکونومی نوعی از دندان مصنوعی هستند که به گونه ای طراحی شده اند که نسبت به سایر انواع دندان مصنوعی مقرون به صرفه تر باشند. آنها عمومی هستند، بنابراین برای تناسب با دهان شما سفارشی نشده اند. علاوه بر این، پروتزهای اقتصادی ممکن است ظاهر طبیعی نداشته باشند. مزیت بزرگ پروتزهای اقتصادی مقرون به صرفه تر بودن آنها نسبت به انواع دیگر دندان های مصنوعی است که می تواند آنها را به گزینه خوبی برای افراد با بودجه کم تبدیل کند. با این حال، پروتزهای اقتصادی ممکن است مانند انواع دیگر پروتزها بادوام، راحت و از نظر زیبایی خوشایند نباشند. آنها می توانند غیر طبیعی به نظر برسند. آنها همچنین ممکن است نیاز به تعویض مکرر داشته باشند، زیرا اغلب از مواد با کیفیت پایین تر ساخته می شوند. این می تواند به هزینه طولانی مدت آنها بیافزاید.

دندان مصنوعی تهران

جایگزین دندان مصنوعی

دو راه دیگر برای جایگزینی دندان های از دست رفته بجای دندان مصنوعی یا پروتز وجود دارد: بریج و ایمپلنت.

 • بریج: بریج دندان روشی مناسب برای جایگزینی دندان از‌ دست‌ رفته است. در این روش دندان‌ های کناری به‌ عنوان پایه عمل کرده و روکشی روی آنها قرار می‌گیرد. بریج نسبت به روش ایمپلنت قیمت بهتری دارد. بریج ها از طلا، پرسلن ذوب شده به طلا، تمام پرسلن یا زیرکونیوم ساخته می شوند. بریج ها تنها می توانند حدود دو تا سه دندان از دست رفته را به صورت متوالی جایگزین کنند. از آنجایی که بریج ها در جای خود ثابت می شوند، به عنوان یک «دندان مصنوعی ثابت یا دائمی» در نظر گرفته می شوند.
 • ایمپلنت: ایمپلنت یک پایه فلزی است که در استخوان فک بالا یا پایین قرار می گیرد. سپس از آن برای جایگزینی یک دندان با چسباندن روکش دندان به آن یا چندین دندان با اتصال یک بریج به چندین ایمپلنت استفاده می شود. ایمپلنت های دندان، گران ترین گزینه برای جایگزینی دندان هستند، اما ایمپلنت ها دندان های طبیعی را بهتر از سایر گزینه ها شبیه سازی می کنند.

چه دندان مصنوعی برای من مناسب است؟

بهترین نوع پروتز یا دندان مصنوعی

هنگامی که صحبت از انتخاب نوع مناسب پروتز می شود، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود. متخصص پروتز دندان با شما همکاری خواهد کرد تا بهترین گزینه را بر اساس نیازهای فردی و وضعیت سلامت دهان و دندان شما تعیین کند. اگر چند دندان از دست رفته دارید، پروتز پارسیل گزینه خوبی است. اگر تمام دندان های خود را از دست داده اید، ممکن است دندان مصنوعی کامل لازم باشد. اگر به دنبال گزینه ای پایدارتر و مطمئن تر هستید، دندان مصنوعی اسنپ این یا اوردنچر ممکن است انتخاب مناسبی باشد.

شما همچنین باید بودجه را در نظر بگیرید، زیرا برخی از انواع پروتز گرانتر از سایر گزینه ها هستند. در نهایت، بهترین نوع پروتز برای شما به نیازها و ترجیحات فردی شما بستگی دارد. دکتر دندان مصنوعی می تواند شما را در فرآیند تصمیم گیری راهنمایی کند و بهترین نوع دندان مصنوعی را برای دستیابی به لبخندی سالم، کاربردی و طبیعی توصیه کند.

مدت زمان استفاده از دندان مصنوعی

پروتزها یا دندان های مصنوعی معمولاً در طول روز پوشیده می شوند و در شب بیرون آورده می شوند تا به بافت های دهان فرصت استراحت بدهند. با این حال، در چند روز اول پس از دریافت پروتز، حتی در هنگام خواب نیز باید در دهان باقی بماند تا نواحی نیاز به تنظیم را به بهترین نحو شناسایی کند. این امر به ویژه پس از دریافت پروتز فوری مهم است، زیرا بافت‌های لثه پس از کشیدن یا از دست دادن دندان‌ها متورم می‌شوند و در صورت بیرون آوردن ممکن است اجازه نصب مجدد پروتز را ندهند.

چسب های دندان مصنوعی

اگر در نگه داشتن دندان مصنوعی در دهان خود مشکل دارید، ممکن است متخصص پروتز دندان استفاده از چسب دندان مصنوعی را پیشنهاد دهد. این می تواند شامل کرم ها، خمیرها، نوارها و پودرهایی باشد که به نگه داشتن دندان مصنوعی هنگام غذا خوردن و صحبت کردن کمک می کند. چسب دندان مصنوعی را می توان از داروخانه ها خریداری کرد. چسب ها به افزایش ماندگاری و پایداری دندان مصنوعی در دهان کمک می کنند که می تواند پوشیدن آنها را راحت تر کند. چسب دندان مصنوعی می تواند فشار و اصطکاک منتقل شده از دندان مصنوعی به لثه های زیرین و بافت های نرم دهان را کاهش دهد. در پایان هر روز قبل از قرار دادن چسب جدید روی سطح داخلی در ابتدای روز بعد، مطمئن شوید که هر چسب را از روی دندان مصنوعی تمیز کنید. مراقب باشید، اگر دهان خشکی دارید، این محصولات ممکن است خوب کار نکنند. بزاق در کمک به ثابت ماندن پروتزها در جای خود بسیار مهم است. (هزینه لیفت لثه)

مراحل ساخت دندان مصنوعی در تهران

اگر به فکر گرفتن دندان مصنوعی هستید، این فرآیند معمولاً شامل چندین مرحله است. ابتدا دکتر پروتز دندان یک معاینه جامع دهانی برای ارزیابی سلامت دندان ها، لثه ها و استخوان فک شما انجام می دهد. این به تعیین اینکه آیا پروتزهای مصنوعی بهترین گزینه برای شما هستند و اینکه کدام نوع پروتز بهترین کارایی را دارد کمک می کند. سپس متخصص دندان مصنوعی در تهران قالب هایی از دهان شما می گیرد که برای ایجاد قالبی از دندان ها و لثه های شما استفاده می شود. این قالب برای ساختن دندان مصنوعی شما استفاده خواهد شد.

هنگامی که دندان مصنوعی شما آماده شد، می توانید یک قرار ملاقات با دکتر دندان مصنوعی خود تعیین کنید. در طول این ملاقات، متخصص پروتز دندان در تهران شرایط دندان مصنوعی ساخته شده را بررسی می کند و پروتزهای مصنوعی را در صورت نیاز تنظیم می کند تا مطمئن شود که راحت و مطمئن هستند. ممکن است چندین قرار ملاقات و تنظیمات طول بکشد تا آنها به درستی جا بیفتند و کار کنند.

تاثیرات دندان مصنوعی بر خوردن و صحبت کردن

پروتزهای مصنوعی می توانند ظاهر فرد را ترمیم یا حتی بهبود بخشند و عملاً غیرقابل تشخیص باشند. یافتن بهترین راه برای قرار دادن و بیرون آوردن دندان مصنوعی کمی زمان می برد و لثه ها در ابتدا کمی درد می کنند. بسیار مهم است که در چند هفته اول اغلب به دندانپزشک مراجعه کنید تا قسمت هایی از دندان مصنوعی را که بافت های دهان را تحریک می کند تنظیم کنید.

خوردن با دندان مصنوعی نیاز به تمرین دارد. بهتر است با غذاهای نرم شروع کنید، غذا را به طور مساوی در هر دو طرف دهان بجوید و به آرامی غذاهای جامد بیشتری را وارد کنید. از خوردن غذاهای جویدنی یا چسبنده باید اجتناب شود. هنگامی که گونه ها و زبان به دندان مصنوعی عادت کردند، به طور خودکار شروع به کمک به نگه داشتن دندان مصنوعی در جای خود می کنند.

صحبت کردن نیز نیاز به تمرین دارد، اما با تکرار آسان تر می شود. با حرکات اغراق آمیز مانند خمیازه کشیدن یا خنده، دندان مصنوعی ممکن است در ابتدا از جای خود خارج شود. اگر ادامه پیدا کرد، ممکن است نیاز به تنظیم یا بازسازی دندان مصنوعی داشته باشد. پروتز ممکن است در ابتدا باعث افزایش تولید بزاق شود، اما به حالت عادی کاهش می یابد.

مزایای دندان مصنوعی

پروتزهای مصنوعی دندان مزایای متعددی را برای افرادی که دندان های از دست رفته دارند، ارائه می دهد. آنها عملکرد را بازیابی می کنند، زیبایی شناسی و گفتار را بهبود می بخشند، اعتماد به نفس را افزایش می دهند و در مقایسه با ایمپلنت گزینه ای مقرون به صرفه هستند. پروتزها غیر تهاجمی، همه کاره برای تعویض جزئی یا کامل دندان هستند و فرآیند ترمیم سریع را ارائه می دهند. قابلیت تنظیم آنها به مرور زمان تغییراتی را امکان پذیر می کند و به حفظ ساختار صورت کمک می کند. با این حال، رعایت بهداشت دهان و دندان و معاینات منظم دندانپزشکی برای طول عمر و اثربخشی دندان مصنوعی بسیار مهم است.

مقالات مفید: ترمیم دندان در تهران

تمیز کردن دندان مصنوعی

پروتزهای مصنوعی را باید با احتیاط فراوان نگهداری کرد و در صورت عدم استفاده در ظرفی حاوی آب یا پاک کننده دندان مصنوعی قرار داد. آنها را هرگز نباید در آب داغ قرار دهید، زیرا ممکن است آسیب ببینند یا منحرف شوند. آنها باید هر روز با استفاده از یک مسواک نرم با آب و صابون تمیز شوند. دهان باید روزانه بدون دندان مصنوعی در محل شسته شود تا هرگونه پلاک و جرم پاک شود و خطر عفونت کاهش یابد. بسیاری از محصولات مختلف دندان مصنوعی وجود دارد که می توان آنها را در هر داروخانه ای خریداری کرد تا به مراقبت و تمیز کردن دندان مصنوعی کمک کند.

دکتر دندان مصنوعی

ماندگاری دندان مصنوعی

اگر به درستی از پروتز یا دندان مصنوعی مراقبت شود، پروتز باید حداقل 5 سال دوام بیاورد. با گذشت زمان، استخوان منقبض می شود و باعث شل شدن دندان مصنوعی می شود. سرعت وقوع این اتفاق در هر فردی متفاوت است، اما می توان با مراجعه منظم به دندانپزشک برای اطمینان از اینکه دندان مصنوعی به درستی روی آن قرار می گیرد، آن را کنترل کرد. پروتز نامناسب باعث کوچک شدن سریعتر استخوان می شود. برای افزایش طول عمر پروتز، دندانپزشک اغلب از لاینر دندان مصنوعی استفاده می کند تا سطح داخلی پروتز را روی بافت های دهان قرار دهد.

شکستگی های جزئی در دندان ها یا پایه آکریلیک معمولاً توسط آزمایشگاه دندانپزشکی در 1 تا 2 روز قابل ترمیم است. کیت های تعمیر پروتز حتی در اکثر داروخانه ها و به صورت آنلاین برای رفع ترک های جزئی یا جایگزینی دندان های لق به فروش می رسد. ترمیم صحیح پروتز ممکن است پیچیده باشد، بنابراین اگر مشکلات دندان مصنوعی مشاهده شد، بهتر است در اسرع وقت با بهترین دکتر دندان مصنوعی در تهران تماس بگیرید تا ترمیم پروتز را انجام دهید.

نکات مهم درباره دندان مصنوعی

 • شب ها پروتزهای مصنوعی خود را در بیاورید

در هنگام خواب، پروتزهای مصنوعی باید از دهان خارج شده و در محل امنی قرار گیرند. توصیه این است که پروتزهای مصنوعی را در مکانی خشک و ایمن نگهداری کنید. با این حال، گذاشتن آنها در آب یک گزینه است. برداشتن پروتز از دهان در شب به بهبود نواحی ناراحت کننده در دهان کمک می کند و از عفونت در لثه های زیر دندان مصنوعی جلوگیری می کند. اگر دندان مصنوعی همچنان باعث ناراحتی می شود، بهتر است با بهترین دکتر دندان مصنوعی در تهران یا متخصص پروتز دندان قرار ملاقات بگذارید.

 • دندان مصنوعی خود را روزانه خیس کنید

از محلول تمیزکننده پروتز برای خیس کردن دندان مصنوعی برای از بین بردن پلاک (باکتری) و ضد عفونی کردن آنها استفاده کنید. قرص های تمیز کننده دندان مصنوعی را می توانید از داروخانه ها خریداری کنید. دستورالعمل های موجود با محصول خریداری شده را دنبال کنید.

 • به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید

برای اصلاح دندان مصنوعی به دکتر پروتز دندان در تهران مراجعه کنید تا زمانی که دندان مصنوعی خود را راحت بپوشید. مهم است که به طور منظم برای معاینات عمومی به متخصص پروتز دندان مراجعه کنید، حتی اگر دندان طبیعی باقی نماند. با گذشت زمان، شکل دهان می تواند تغییر کند و باعث شود که پروتز دیگر خوب جا نشود یا به درستی عمل نکند. پروتزها ممکن است نیاز به تغییر در جایی که مواد پروتز بیشتری اضافه می شود تا به دندان مصنوعی کمک کند دوباره به طور ایمن جا بیفتد. در برخی موارد ممکن است نیاز به دندان مصنوعی جدید باشد. همه این موارد توسط دکتر دندان مصنوعی و یا متخصص پروتز دندان در تهران به بیمار گفته خواهد شد. برای مشاهده نمونه درمان دندانپزشکی روی این لینک کلیک کنید.

بهترین متخصص دندان مصنوعی در تهران

متخصص پروتز دندان یا دکتر دندان مصنوعی، دندانپزشکی است که در زمینه ترمیم و جایگزینی دندان های از دست رفته و ساختارهای مرتبط آموزش دیده است. رشته پروتز بر روی طراحی، ساخت و نگهداری پروتزهای دندانی (دندان مصنوعی) مانند تاج، بریج، پروتز و ایمپلنت دندان تمرکز دارد. پروتزها تحت آموزش و آموزش پیشرفته فراتر از دندانپزشکی عمومی قرار می گیرند تا در تشخیص و درمان شرایط پیچیده دندانی شامل دندان های از دست رفته یا آسیب دیده مهارت کسب کنند. متخصص پروتز خوب در تهران از نزدیک با سایر متخصصان دندانپزشکی مانند جراحان دهان، پریودنتیست ها و متخصصین ارتودنسی همکاری می کند تا برنامه های درمانی جامعی را ایجاد کنند که نیازهای منحصر به فرد هر بیمار را برطرف کند. هدف دکتر دندان مصنوعی در بازگرداندن عملکرد دهان، بهبود زیبایی شناسی و بهبود کیفیت کلی زندگی برای افراد مبتلا به مشکلات دندانی است.

علاوه بر ارائه مراقبت های ترمیمی و پروتز دندان، متخصص پروتز دندان در شمال تهران ممکن است در دندانپزشکی زیبایی نیز مشارکت داشته باشند، جایی که آنها بر روی بهبود ظاهر لبخند بیمار از طریق روش های مختلف تمرکز می کنند. به طور کلی، دکتر پروتز دندان یا متخصص دندان مصنوعی در تهران نقش مهمی در کمک به بیماران برای دستیابی به سلامت و عملکرد مطلوب دهان و دندان دارند، به ویژه در مواردی که شامل شرایط پیچیده دندانی یا از دست دادن گسترده دندان است. 

هزینه دندان مصنوعی در تهران

هزینه دندان مصنوعی مانند پروتز یا ایمپلنت تحت تأثیر عوامل مختلفی است. عوامل تعیین کننده کلیدی برای تعیین هزینه پروتز دندان در تهران عبارتند از: نوع دندان جایگزین (دندان مصنوعی یا ایمپلنت)، مواد مورد استفاده، تعداد دندان های در حال تعویض، تخصص متخصص پروتز دندان، موقعیت جغرافیایی، مراحل آماده سازی، پیشرفت های تکنولوژیکی، پوشش بیمه ای و … . الزامات مراقبتی بالا عواملی مانند کیفیت مواد، تعداد دندان های لازم برای دندان مصنوعی و مهارت متخصص پروتز دندان در هزینه دندان مصنوعی در تهران نقش دارند. مهم است که پوشش بیمه را در نظر بگیرید و در مورد گزینه های پرداخت با دکتر دندان مصنوعی خوب در تهران صحبت کنید تا هزینه های پروتز دندان را به طور موثر مدیریت کنید.

اطلاعات بیشتر: جراحی دندان عقل

سوالات متداول دندان مصنوعی

چسب دندان مصنوعی خمیر یا چسبی است که به دندان مصنوعی کمک می کند به جای تکیه بر مکش یا گیره به بافت های نگهدارنده بچسبد. گاهی اوقات به این چسب کرم دندان مصنوعی می گویند. مقدار کمی از چسب دندان مصنوعی را می توان به طور یکنواخت روی سطح تمیز پروتز قرار داد تا پایداری و ماندگاری را افزایش دهد. نباید برای جبران دندان مصنوعی نامناسب یا به عنوان جایگزینی برای مراجعه به دندانپزشک برای معاینات منظم استفاده شود.

بیشتر شرکت‌های بیمه دندان‌پزشکی بخشی یا تمام هزینه‌های پروتز را پوشش می‌دهند و آن‌ها را بسیار مقرون به صرفه می‌کند. برای تعیین میزان دقیق پوشش باید با شرکت بیمه تماس گرفت.

بیشتر شرکت‌های بیمه دندان‌پزشکی بخشی یا تمام هزینه‌های پروتز را پوشش می‌دهند و آن‌ها را بسیار مقرون به صرفه می‌کند. برای تعیین میزان دقیق پوشش باید با شرکت بیمه تماس گرفت.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (4 امتیاز)