ساعات کاری مطب: شنبه تا چهارشنبه  ساعت 9 الی 18 | پنج شنبه  ساعت 9 الی 13

دکتر مونا کشکولی متخصص دندانپزشکی

تلفن تماس

021-22431789
021-26801457 09370031001

دکتر مونا کشکولی متخصص دندانپزشکی

نشانی ما

مقدس اردبیلی، بین کیهان و پسیان، ساختمان اکیاس، طبقه هفتم جنوبی واحد 34

دکتر مونا کشکولی متخصص دندانپزشکی
دکتر مونا کشکولی متخصص دندانپزشکی

تلفن تماس

021-22431789
021-26801457

دکتر مونا کشکولی متخصص دندانپزشکی

نشانی ما

مقدس اردبیلی، بین کیهان و پسیان، ساختمان اکیاس، واحد 34

اصلاح طرح لبخند یا  Smile design فرآیندی است که در آن دندانپزشک، با استفاده از انواع روشهای دندانپزشکی، زیبایی و اعتماد به نفس به بیمار هدیه می کند. همانطور که می دانید لبخند زدن یک سیگنال اجتماعی مثبت است. بهبود ظاهر دندان ها می تواند به افراد کمک کند تا در تعاملات اجتماعی تاثیر مثبت تری داشته باشند. افراد می توانند با لبخند خود فضای گرمتر و دوستانه تری را در بین افرادی که با آنها روبرو می شوند ایجاد کنند. مشکلات دندانی، حفره ها یا دندان های نامنظم می تواند باعث ایجاد احساسات منفی مانند شرم، اضطراب و استرس در افراد شود. بهبود زیبایی دندان  می تواند با کاهش این احساسات، رفاه روانی فرد را افزایش دهد. اصلاح طرح لبخند یکی از زیرشاخه های دندانپزشکی زیبایی است که شامل اقدامات دندانپزشکی با هدف بهبود ظاهر دندان ها و جذاب تر کردن لبخند بیمار است.

دکتر مونا کشکولی به عنوان بهترین دندانپزشک در شمال تهران، منطقه زعفرانیه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد.

شماره های تماس کلینیک: 22431789-021 و 26801457-021

فهرست مطالب

طراحی لبخند چیست؟

زیبایی دندان شاخه ای از دندانپزشکی است که به بهبود ظاهر دندان ها و ساختار کلی دهان می پردازد. هدف این است که دندان های بیماران از نظر زیبایی، طبیعی و منظم تر به نظر برسند. طراحی لبخند شبیه ساختن یک اثر هنری است. این طراحی یک فرآیند دقیق است که لبخند را با ساختار صورت، رنگ پوست، رنگ دندان و شکل شما هماهنگ می کند. طراحی لبخند زیبایی و عملکرد را در هم آمیخته و لبخندی نه تنها زیبا بلکه متعادل نیز می سازد. این فرآیند پیچیده شامل چندین جنبه است:

اصلاح رنگ دندان: رنگ دندان ها نقش پر رنگی در زیبایی لبخند دارد. روش‌های سفید کردن دندان یا انواع روکش ها می‌توانند جان تازه‌ای به دندان‌های زرد یا لکه‌دار بدهند و لبخندی سفیدتر و درخشان‌تر نشان دهند.

اصلاح شکل دندان ها: دندان های نامنظم یا با اندازه نامنظم را می توان با استفاده از روکش ها یا لمینت های سرامیکی تغییر شکل داد. این روکش‌های بسیار نازک لبخندی متقارن و بی‌نقص ایجاد می‌کنند.

بستن شکاف: برای کسانی که شکاف قابل توجهی بین دندان های خود دارند، طراحی لبخند راه حل های خوبی دارد. کامپوزیت ها یا باندینگ دندان می توانند به طور موثر این شکاف ها را ببندند و لبخندی یکپارچه و یکنواخت را هدیه دهند.

کاشت دندان: دندان های از دست رفته را می توان با ایمپلنت یا بریج دندان به طور دقیق ترمیم کرد و زیبایی آن را افزایش داد.

اصلاح لثه: گاهی اوقات، شکل یا رنگ لثه می تواند از زیبایی لبخند شما بکاهد. طراحی لبخند شامل درمان های جراحی یا لیزری برای رفع این مشکلات است که منجر به لبخندی زیباتر می شود.

اطلاعات مفید: ایجاد زیبایی و تناسب در دهان

اصلاح طرح لبخند

طراحی لبخند دیجیتال چیست؟

طراحی لبخند دیجیتال ارائه نسخه نهایی لبخند فرد بدون هیچ گونه عمل جراحی و قبل از شروع درمان است. در این روش دندانپزشک لبخندی را با توجه به کل صورت بیمار(چشم ها، گونه ها و بینی) طراحی میکند تا نتیجه بهتری به دست آید.

بهترین دکتر اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند خوب و حرفه ای مستلزم انتخاب دندانپزشک متخصص و حرفه ای است. وقتی می توان از نتیجه کار و عمل زیبایی مطمئن شد که دندانپزشک تخصص لازم را در دندانپزشکی زیبایی نیز داشته باشد. برای انتخاب بهترین دکتر اصلاح طرح لبخند موارد زیر بسیار اهمیت دارد:

 • اطمینان از مدارک علمی و دانشگاهی دندان‌پزشک متخصص
 • مشورت با بیماران دیگر درباره نتایج کار و میزان رضایت آنان و مقایسه نتایج قبل و بعد
 • برآورد میزان هزینه لازم برای این کار
 • بررسی خواسته‌ها  و مشاوره با دندانپزشک قبل از انجام کار

در نهایت دندانپزشکی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن تجربه، از اخلاق حرفه ای نیز برخوردار باشد تا مراجعانش بتوانند به راحتی درباره خواسته های خود نظر دهند و در انجام این پروسه از دکتر خود کمک بگیرند. دکتر مونا کشکولی قطعا یکی از بهترین دندانپزشکان اصلاح طرح لبخند در زعفرانیه است که با استفاده از دانش و تجربه خود می تواند لبخند زیبایی برای بیمارانش به ارمغان آورد.

روشهای اصلاح لبخند

انجام روش های اصلاح طرح لبخند برای هر فرد بر اساس نوع ناهنجاری موجود است که ممکن است یک روش یا ترکیبی از روشها مورد نیاز باشد. این روشها در ادامه توضیح داده شده است.

اصلاح طرح لبخند با سفید کردن دندان

سفید کردن یا همان بلیچینگ دندان روشی است که برای سفید شدن طبیعی دندان به کار می رود. این روش توسط دندانپزشک و با استفاده از مواد سفید کننده مخصوص یا سیستم های سفید کننده دندان انجام می شود که چند درجه دندانها سفید می شوند اما به مروز زمان ممکن است دوباره لکه دار یا کدر شوند. سفید کردن دندان باعث از بین بردن لکه‌ها و تغییر رنگ در دندان‌ها شده  و در نتیجه لبخندی درخشان‌تر ایجاد می‌کند.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت دندان

یکی از رایج ترین روش ها برای اصلاح طرح لبخند، کامپوزیت دندان است. این روش به بهبود ظاهر دندان هایی که تغییر رنگ داده، شکسته یا پر شده اند کمک می کند.

لینک مفید: فرق کامپوزیت و لمینت دندان از نظر ظاهری

اصلاح طرح لبخند با لمینت دندان

لایه های ظریفی که استحکام بالایی دارند لمینت های دندانی هستند که برای پوشاندن سطح دندان استفاده می شوند. لمینت دندان به عنوان پوشش روی سطح دندان قرار می گیرد و به رفع و پوشاندن عیوب کمک می کند. اولویت در لمینت رفع عیوب و شکستگی دندان ها و تیرگی و پر شدن لبه ها است.

اصلاح طرح لبخند با بریج دندان

برای جایگزینی دندان از دست رفته از بریج استفاده می شود که با افزودن تاج روی ناحیه بدون دندان، ظاهر دندان ها و طرح لبخند را بهبود می بخشد. درمان به این صورت است که با کمک دندان های مجاور بریج به قسمت بدون دندان اضافه می شود. رعایت بهداشت و استفاده از غذاهای نرم نقش مهمی در افزایش طول عمر پل دندان دارد.

اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت دندان

یکی از بهترین راه حل های ممکن برای پر کردن فضای دندان از دست رفته ایمپلنت است. در این نوع روش، متخصص ایمپلنت دندان یک پایه تیتانیوم را به شکل میله ای باریک در داخل استخوان فک قرار می دهد. مراقبت مناسب نقش مهمی در طول عمر ایمپلنت دارد. با این روش به جای دندان از بین رفته، با پروتز پر شده و زیبایی به لبخند شما باز می گردد.

اصلاح طرح لبخند با لیفت لثه

گاهی اوقات افراد در هنگام لبخند زدن از وضعیت لثه ها ناراضی هستند و مشکل این است که هنگام لبخند زدن لثه ها شفاف نیستند و یا بیش از حد معمول دیده می شوند. جراحی لیفت لثه یا کانتورینگ لثه توسط بخش جراحی لثه گزینه هایی هستند که هنگام لبخند زدن در فرد اعتماد به نفس ایجاد می کنند.

اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی

در ارتودنسی به هم ریختگی دندان ها توسط متخصص ارتودنسی درمان می شود. این روش یکی از مهمترین روش های اصلاح طرح لبخند است. ناهماهنگی دندان ها علاوه بر ایجاد مشکل در ظاهر و طرح لبخند باعث بروز مشکلاتی در سلامت دندان ها، صحبت کردن و غذا خوردن می شود.

اصلاح طرح لبخند با جراحی فک و صورت

گاهی اوقات وجود اختلالات در دندان ها و لثه ها ممکن است به مسائلی مانند موقعیت فک و شکل استخوان ها مربوط باشد. در این روش بیماران پس از معاینه و مشاوره با انجام جراحی فک و جابجایی آن توسط جراح فک و صورت دارای لبخند زیبا می شوند.

مراحل اصلاح طرح لبخند دندانها

 • فرآیند درمان طراحی لبخند معمولاً شامل مراحل زیر است:
 •  مشاوره و ارزیابی: دندانپزشک سلامت دهان و دندان بیمار را ارزیابی می کند و تصاویر دیجیتالی و اشعه ایکس از دندان ها و لثه ها می گیرد.
 •  تدوین برنامه درمانی: دندانپزشک با توجه به خواسته ها، ویژگی های صورت و وضعیت فک و دهان بیمار، یک طرح درمانی مناسب با بیمار تدوین می کند.
 • اجرای درمان: دندانپزشک مجموعه‌ای از روش‌ها را انجام می‌دهد که شامل سفید کردن دندان، باندینگ دندان، روکش‌ها و غیره می شوند.
 • نظارت پس از درمان: پس از درمان، بیمار باید برای اطمینان از اثربخشی درمان و حفظ سلامت مطلوب دندان، زیر نظر دندانپزشک باشد.

مزایای اصلاح لبخند

 •  جذابیت و اعتماد به نفس
 •  افزایش و بهبود تعاملات اجتماعی
 •  افزایش سلامت و بهداشت دندان
 •  طول عمر دندان ها و لثه ها
 •  کاهش پوسیدگی دندان، بیماری لثه و سایر مشکلات دندانی
طراحی دیجیتال لبخند

هزینه اصلاح طرح لبخند

قیمت طراحی لبخند بسته به روش مورد استفاده و ساختار دندان بیمار متفاوت است. برای همین نمی توان قیمت مشخصی اعلام کرد و اعلام هزینه بعد از آنالیز دندانها و مشکلات بیمار است. به عنوان مثال هزینه کامپوزیت با ایمپلنت متفاوت است. در برآورد قیمت ها میزان تخصص و تبحر دندانپزشک اثر دارد و همچنین قیمت مواد دندانپزشکی با توجه به نوسانات بازار، روزانه دستخوش تغییر است. برای اطلاع از هزینه ها لطفا با کلینیک دندانپزشکی دکتر مونا کشکولی تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا اصلاح طرح لبخند درد دارد؟

درمان طراحی لبخند معمولاً یک روش بدون درد است، مگر اینکه شامل جراحی جزئی، ایمپلنت یا کشیدن شود. حتی در چنین مواردی، درد از طریق بی حسی کم می شود و فقط چند روز طول می کشد. با پیشرفت تکنولوژی، این فرآیند اکنون به گونه ای طراحی شده است که تا حد امکان راحت باشد. دندانپزشک زیبایی شما از قبل اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار می دهد تا از نحوه کار اطمینان حاصل کنید.

مدت زمان معمول اصلاح لبخند چقدر است؟

زمان مورد نیاز برای انجام عمل اصلاح لبخند می تواند بسته به پیچیدگی هر مورد متفاوت باشد. این زمان شامل برنامه ریزی قبل از درمان، مشاوره بیمار، خود درمان و بهبودی پس از درمان است. کل فرآیند معمولاً بین دو هفته تا چهار ماه طول می کشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
4.7/5 - (3 امتیاز)